Zpět

OK1MES - Základní informace - basic info


QSL


QSL VIA BURO? NE / NO!
Please, next alternative:
- NO QSL (prefered)
- QSL direct

Nejsem členem ČRK, nepoužívám proto ani QSL službu. QSL lístek odeslaný automaticky přes "buro" se tak ke mě nikdy nedostane. Nejsem ani sběratelem QSL lístků, nejjednodušší je pro mě tedy řešení NO QSL. Pokud z nějakého důvodu máte o můj QSL lístek zájem, zašlete ho prosím "direct". Na takto zaslané QSL lístky samozřejmě odpovím. Můžete také požádat o lístek na mém e- mailu:

Radioamatérské zkoušky jsem složil v roce 1999 na tehdejší třídu "C". Několik let jsem poté vysílal převážně telegraficky v pásmech 80m a 15m. Používal jsem jednoduché QRP "home made" vysílače a tranceivery s anténou G5RV a klasický ruční klíč. Později jsem si pořídil starší transceiver Otava, umožňující SSB provoz. Ten mě ale nikdy příliš nezaujal, stejně jako závody a soutěže. Nakonec můj zájem o radioamatérské vysílání z velké části ustal. Převážně se věnuji rádiovému příjmu a vysílání je pro mne záležitostí spíš okrajovou. Přesto jsem si pořídil ještě TRX Alinco DX70. Ten používám především jako krátkovlnný přijímač, jeho vysílací část je po většinu doby nevyužitá. Občas se ale k vysílání přece jen vracím a pokud nepočítám VHF a UHF NFM, můžete mě občas zaslechnout telegraficky nebo i fonicky především na 80m pásmu. Chápu tuto aktivitu vysloveně jako rekreační, bez snahy o nějaké soutěžení. Většinou je to v podobě nějakého "portejblového" výjezdu, kdy k poslechovým a dalším anténám přidám ještě zmíněné Alinco DX70, záložní autobaterii a nízký dipól pro 80m pásmo.

Při vysílání z Alinca používám výkon snížený na 50W, prvním důvodem je úspora energie z akumulátoru, druhým je ochrana PA radiostanice při možném nedokonalém vyladění antény v polních podmínkách. Při občasných experimentech s jinými druhy antén používám také anténní tuner z radiostanice R130 a odporový můstkový SWRmetr.

Zpět